DEDEKTÖR METAL DEDEKTÖRLERİ

anasayfa

 

1) MINER A-350 MANYETİK DEDEKTÖR

Yeraltında gömülü olan altın, define, metal, vb. cisimleri ve madenleri bulmak için kullanılan bir dedektördür.

metal dedektörleri manyetik alan dedektörü    manyetik jeofizik dedektörü

 

a) ÖNEMLİ ÖZELLİK: Manyetik dedektör; dünyanın doğal manyetik alanını iki eksenli olarak ölçer, yönünü hesaplar ve bu yönde meydana gelen sapmayı gösterir. Tek tuşla otomatik kalibrasyon yapılır.

b) ÖLÇÜM YÖNTEMİ: Dedektörün özel bir ölçüm yöntemi vardır. Bu sayede yeraltında gömülü olan maddenin noktasal tespiti yapılabilir.

c) DERİNLİK: Derinlik sınırı yoktur. Diğer dedektörlerin ulaşamadığı derinliklerden tespit yapabilir çünkü manyetik dedektör; yeraltına sinyal göndermek yerine, yeraltından gelen manyetik sinyali test eder.

d) YÖNTEMİN GÜVENİLİRLİĞİ: Manyetik sistem, üniversitelerin mühendislik fakültelerinin yerbilimleri bölümlerinde ders olarak gösterilir. Manyetik sistem en güvenilir sonuçları veren jeofizik yöntemlerinden biridir.

 

Yeraltında gömülü olan altın, define, metal, vb. cisimleri ve madenleri bulmak için kullanılan bir dedektördür.

 

 

Dedektörün İndirimli İnternet Fiyatı: 3750 TL*

 

 

--------------------------------------------------------------------------

 

 

2) MINER A-200 JEOFİZİK REZİSTİVİTE CİHAZI

Yeraltında boşluk, tünel, büyük metal, altın, define, su, maden, duvar, mezar, vb. bulmak için kullanılır. Uygun tarım alanlarının belirlenmesinde de kullanılır.

jeofizik rezistivite dedektör define dedektörler

a) ÖNEMLİ ÖZELLİK: Elektrotları aracılığı ile toprakla direkt temas kurar. Dedektör derinlik kaybı olmadan hedeflenen derinliğe sinyal gönderir. Dedektörün 4 adet büyük elektrodu, 4 adet küçük elektrodu vardır. Dedektör dijital ekranlıdır. İki adet 20 metrelik ve iki adet 40 metrelik kabloları vardır.

b) TARAMA DERİNLİĞİ: Birçok cihazın ve özellikle metal dedektörlerin ulaşamadığı derinliklerde tarama yapabilir. Rezistivite ölçümlerinde istenilen derinlikte tarama yapılabilir. Derinlik, elektrotlar arası mesafe istenildiği kadar açılarak arttırılır.

c) ÖLÇÜM YÖNTEMLERİ: Dedektör Wenner yöntemi (Wenner Array) ile kullanılabilir. Ahşap iskelet yardımıyla İkiz Elektrot (Twin Probe) yöntemi ile kullanılabilir.

d) YÖNTEMİN GÜVENİLİRLİĞİ: Rezistivite cihazları ve ölçüm yöntemleri, üniversitelerin mühendislik fakültelerinin yerbilimleri bölümlerinde ders olarak gösterilir. Rezistivite, derin aramalarda en güvenilir sonuçları veren jeofizik yöntemidir. Toprağın nem seviyesi de ölçülmüş olunur. Verimli tarım alanları belirlenir. Arkeoloji, tarım, jeoloji alanlarında güvenle kullanılabilir.

 

Yeraltında boşluk, tünel, büyük metal, altın, define, su, maden, duvar, mezar, vb. bulmak için kullanılır.

 

 

Dedektörün İndirimli İnternet Fiyatı: 17500 TL*

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------

 

 

ÖZDEMİRLİ MADENCİLİK TEKS. İNŞ. TİC. LTD. ŞTİ.
Adres: Uzgörenler Sok. No.14 Pasaj-7 Demirlibahçe Ankara
Tel: (0505) 460 83 70  -  (0545) 363 71 05
E-mail: info@metaldedektor.net

 

anasayfa

 

(c) Copyright 1996-2018

Özdemirli Madencilik Tic. Ltd. Şti.; metal dedektörü, dedektör, altın define hazine deprem su maden petrol jeofizik dedektörleri gpr üretimi ve satışı yapmaktadır. * Yukarıdaki fiyatlara KDV dahil edilmemiştir.